Tydzień z Batmanem na blogu cdp.pl

Zestawienie tekstów o Batmanie, które złożyły się na „Tydzień z Batmanem” na blogu cdp.pl.

W zeszłym tygodniu „Gotham w deszczu” sprzymierzyło się z stroną blog.cdp.pl przy „Tygodniu z Batmanem”, realizowanego z okazji obchodzenia Światowego Dnia Batmana 23 lipca na całym świecie (głównie zaś na Comic-Con w San Diego). Zachęcamy Was do lektury poniższych tekstów!

13830545399717

Burtonowski Batman ćwierć wieku później

Autor: Piotr Kaźmierczak

Pod koniec czerwca minęła dwudziesta piąta rocznica ukazania się filmu Batman w reżyserii Tima Burtona. Było (i jest) to dzieło szalenie istotne nie tylko dla branży komiksowej, ale też dla całego kina fantastycznego. Cóż takiego świadczy o jego wyjątkowości?

Batman_'66_Vol_1_1_Textless

Batman ’66: Jaskrawy Rycerz

Autor: Michał Chudoliński

Był kiedyś taki czas, gdy Mroczny Rycerz nie był wcale taki posępny ani poważny jak teraz. Walczył za dnia w pogodnym Gotham City i z uśmiechem na twarzy spuszczał manto kryminalistom. Królował wtedy pop-art a w klubach tańczono boogie-woogie.

1

Mroczny Rycerz, jakiego nie znacie

Autor: Marcin Tomaszewski

Dzięki temu artykułowi poznacie wiele wcieleń Bruce’a Wayne’a i Batmana, o których mogliście wcześniej nie słyszeć. Oraz kilka takich, o których niekoniecznie usłyszeć byście chcieli…

NOLAN-BATMAN

Mroczny Rycerz w studni podświadomości

Autor: Olga Wróbel

Kiedy mówię znajomym, że piszę tekst o Batmanie, słyszę„Ekstra, to mój ulubiony superbohater!”, a w rozwinięciu„Batman to jedyny z herosów, którego nie wstyd lubić kiedy jest się dorosłym”. Coś w tym jest.

ben-affleck-bat-man-superman

Filmowe uniwersum DC – czy to się powiedzie?

Autor: Michał Chudoliński

Za plus minus dwa lata Batman wraz z Supermanem podejmą rękawicę w pojedynku z Kapitanem Ameryka. Stawką jest rząd dusz widzów i fanów oraz przekonanie się, czy mechanizmy wykorzystane przy Avengers sprawdzą się wobec herosów świata DC Comics. Wszystkie znaki na niebie wskazują jednak, że Zack Snyder i David Goyer podjęli się bardzo ryzykownego zadania.

image_2012

Akutalność „Powrotu Mrocznego Rycerza”

Autor: Michał Chudoliński

Opus magnum Franka Millera wciąż jest najlepszą opowieścią o Batmanie, jaka kiedykolwiek została opublikowana. I to mimo aż 28 lat na karku. 

 

[Suma głosów: 0, Średnia: 0]

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *