Wszyscy jesteśmy Ikarami – komiks

Z okazji Dnia Batmana jest nam niezmiernie miło zaprezentować drugi komiks fanowski na łamach “Gotham w deszczu”! Tym razem historia rozgrywa się w drugim roku krucjaty Batmana w Gotham i stanowi czarny kryminał.

Złe towarzystwo wciąga dobrych w otchłań

KOMIKS

Scenariusz: Michał Chudoliński

Ilustracje: Łukasz Jagielski

Redakcja: Krzysztof Kietzman

Z okazji 80-lecia postaci Mrocznego Rycerza chciałem przypomnieć, na czym polega moc tej postaci. Zwłaszcza teraz, kiedy coraz częściej jego przygody łączą się z konwencjami science-fiction, fantasy, w których przeistacza się z Bat-Boga, co często daje efekt odwrotny od zamierzonego. 

Michał Chudoliński

„Złe towarzystwo wciąga dobrych w otchłań”. Ja miałem dobre towarzystwo, dzięki któremu przeżyłem intensywną i niesamowitą przygodę. Historia napisana przez Michała wciągnęła mnie niczym Gotham City Bruce’a Wayne’a. Różnica w tym, że Batman czuje się w swoim świecie jak ryba w wodzie. Dla mnie był to debiut w roli rysownika ikony amerykańskiego komiksu będący wielkim wyzwaniem i stawiający wysokie oczekiwania samemu sobie.

Zależało mi, by jak najlepiej opowiedzieć historię rysunkami, a przy tym pokazać Mrocznego Rycerza moimi oczami, odnaleźć się w Gotham City, jego ulicach, zakamarkach i ślepych zaułkach. Wyzwaniem było wyprzeć z głowy wszystkie wzorce, które zakorzeniały się po każdym kolejnym przeczytanym komiksie, po każdym kolejnym obejrzanym filmem i po każdej kolejnej grze z udziałem Batmana. Co jeszcze można więcej zrobić z Batmanem? Niech po ludzku się zmęczy. Niech po ludzku krwawi. Niech po ludzku przegra…

Ale przede wszystkim, zwyczajnie, nie chciałem tego spieprzyć!

Łukasz Jagielski

Zarówno autorzy jak i strona „Gotham w deszczu” nie są w żaden sposób związani z DC Comics ani wytwórnią Warner Bros. Poniższy komiks jest historia stworzoną na zasadach non-profit dla prywatnego użytku i nie jest wykorzystywany w celach majątkowych.

[Suma głosów: 0, Średnia: 0]

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *